Na pewno każdemu z nas zależy na swoim wyglądzie zewnętrznym. Wszyscy staramy się prezentować odpowiednio, bo tym sposobem inni ludzie lepiej nas postrzegają i sami poprawiamy sobie humor. Niestety, są pewne elementy naszego ciała, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, jednak mogą niekorzystnie wpływać na nasz wygląd. Chodzi tutaj m.in. o pochwę. Jej wygląd to nie tylko kwestia estetyczna, ale również i zdrowotna. Jeśli więc nie odpowiada nam prezencja naszych miejsc intymnych, warto by było ją zmienić. Tutaj z pomocą przychodzi nam plastyka pochwy, czyli inaczej mówiąc waginoplastyka. A na czym ona właściwie polega?

beef-roulades-385751_1920

Waginoplastyka polega na korygowaniu szerokości pochwy. Kobiety coraz częściej decydują się na tego typu zabiegi. Zwykle wykonują je po przejściu przez ciążę, gdy podczas porodu doszło do rozciągnięcia lub całkowitego pęknięcia pochwy. Przez to kobiety nie czują się zbyt atrakcyjnie i mają problemy w swoim życiu seksualnym. To właśnie głównie w tych powodów wykonuje się plastykę pochwy. Jej celem jest poprawienie życia seksualnego danej kobiety. Dzięki waginoplastyce można odczuwać znacznie większą przyjemność podczas stosunków. A to bardzo duża korzyść dla wielu kobiet, które decydują się właśnie na taki zabieg.

Oczywiście przebieg takiego zabiegu zależy od indywidualnego pacjenta. Bardzo często polega on na uelastycznianiu, czyli poprawie napięcia mięśni pochwy. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się bowiem na poród naturalnym. A po przejściu przez taki poród pochwa w 90 procentach przypadków nie wygląda tak samo, jak przed całym zabiegiem. Traci ona swoją jędrność. Na szczęście obecnie w waginoplastyce stosuje się naprawdę nowoczesne metody. Mogą więc z nich korzystać nawet kobiety, które wielokrotnie przechodziły przez poród naturalny. Oczywiście cały zabieg musi być wykonywany przez doświadczonego, profesjonalnego specjalistę. Najczęściej taką plastyką pochwy zajmują się ginekolodzy, którzy są odpowiednio do tego przygotowani i wykształceni.