Jeśli pragniesz rozpocząć karierę jako barman, to dobrym rozwiązaniem może okazać się ukończenie kursu barmańskiego drugiego stopnia. Taki kurs nie tylko da ci podstawy teoretyczne, ale też zapewni praktykę. Występują dwa rodzaje kursów barmańskich drugiego stopnia, takie, które wymagają wcześniejszego doświadczenia, jak również takie, do których można przystąpić nie posiadając żadnej wiedzy. Długość kursu jest różna w zależności od programu.

Portrait Of Family Having Fun On Beach Together

Portrait Of Family Having Fun On Beach Together

Szkolenie uczy podstaw barmańskiego fachu, rozszerzone bywa niekiedy o panele degustacyjne, w czasie trwania których możemy spróbować niedostępnych w Polsce alkoholów. Dodatkowo zyskamy wiedzę związaną z zagadnieniami z dziedziny baristyki, kelnerstwa czy miksologii molekularnej. Zainteresowani mogą dowiedzieć się również, jakie zastosowanie ma ciekły azot.

Kurs barmański drugiego stopnia może w pełni przygotować osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z barmaństwem, do pracy za barem. Zapewni bowiem przekrojową wiedzę z tej dziedziny i rzetelne przygotowanie. Po skończonym kursie otrzymamy certyfikaty poświadczające zakończenie kursu oraz nasze umiejętności. Zanim jednak to się stanie, należy zdać egzamin praktyczny i teoretyczny. Wszystkiego nauczysz się oczywiście na kursie, a w razie niezdania egzaminu możesz przystąpić do niego po raz kolejny nie ponosząc dodatkowych opłat. Kurs barmański przyda się również tym, którzy pragną zaimponować znajomym na imprezie.